Halmozottan hátrányos helyzetű

Az O. R. Tambo (nemzetközi repülőtér, Johannesburg) tranzitjában olyan székek is vannak, aminek magas a támlája, kicsit meg van dőltve és lábtartó is segít az alvásban. Kényelmes. Főleg akkor, ha az ember tudja, hogy órák hosszat kell várni a következő járat indulására. Így tengettem én is a cammogó perceket, órákat, amikor egy alacsony és sovány alak ült le mellém. Nem is ült, azonnal feküdt, mert alig tudott mozogni. Lassan mozdult, szeme beesett, csont és bőr. Lógott rajta a ruha. Megszólított: “Hány óra?” Aztán egy kis idő múlva hozzátette: “Mumbai”. Vagyis: Bombay.

– Micsoda? – kérdeztem.

Mint kiderült:

Indiában él, Kerala államban lakik. Tengerészként dolgozik, éppen sót szállítottak Namíbiából a Dél-afrikai Köztársaság déli részére hajóval. Ekkor ütött be a baj: maláriás lett. Kórházba került, ahol megkapta a gyógyszeres kezelést (pár nap). Öt nap múlva kitették a szűrét. Most Johannesburgon keresztül – átszállással – repül Bobayba, onnan pedig vonattal Délnek, Keralába. Az még egy “szép túra” lesz, de legalább Bombayban vannak rokonai. Ja, és holnap a repülőn kap enni.

– Holnap délben indul a gép. – folytatta a sovány indiai, mutatta a beszálló kártyáját – Mi van, ha addig éhes leszek? – kérdezte.

Rá kellett nézni… el hittem neki az egész történetet. Namíbia, tengerész, malária, India, vaságyastól harminc kiló – ezt a kalandot nem kívánom senkinek.

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s