A címbeli kérdést tettem fel az egyik betegemnek. Úgy megörültem a logónak a pólóján, ahogy ült a rendelőben velem szemben. Aztán rájöttem, hogy csőbe húzott. Nem ő, hanem a felesége…
Én hirtelen megörültem az emblémának, mert ma Magyarországon nincs BP, vagyis British Petrol benzinkút és hirtelen azt hittem, hogy nyílt egy a környéken. Aztán a kérdés kimondása pillanatában leesett a tantusz: a pólót egy angol-turiból szerezhette be és fogalma nem volt róla, hogy miért van rajta. Bevallom én őszintén, nekem is sok cuccom van turkálóból, nem szégyen az, de a feliratokkal vigyázni kell. Láttam már olyan ruhát, amire trágárság volt írva, persze nem magyarul. Nem így van ez a BP-vel, arra büszke lehet az ember.

“Az elsõ BP kút 1972-tõl várta a minõségi üzemanyaggal közlekedni kívánó autósokat. Egészen 1991-ig 11 kutat üzemeltetett Magyarországon a BP. Közös tulajdonságuk volt ezen üzemanyagtöltõ állomásoknak, hogy ugyan az ÁFOR tulajdonát képezték, azonban zöld-sárga színekben pompáztak, valamint a névhasználatot is engedélyezte a BP. Ma már mosolyogva emlékezünk vissza, azonban akkor különlegességnek számított, hogy mindegyik BP kútnál kapható volt az úgynevezett oktán-mix, azaz mindenki személyre szabottan állíthatta be, hogy milyen oktánszámú üzemanyagot tölt autójába. Ez nyugaton nem volt elterjedt, azonban hazánkban a keleti gépkocsik magas száma miatt ez nélkülözhetetlen volt. A BP önálló cégként 1990-ben jelent meg Magyarországon és vette fel a BP Oil Magyarország Kft. nevet. 1991-ben adták át az elsõ teljesen egészében BP tulajdonban lévõ kutat. A következõ két évben a korábban ÁFOR tulajdonban lévõ kutak kettõ kivételével átkerültek a BP tulajdonába. A kutak száma idõközben 28-ra növekedett és noha nem volt igazán sok BP kút, kedvezõ elhelyezkedésük és a kimagasló szolgáltatásnak és kiszolgálásnak köszönhetõen igen népszerûek voltak hazánkban. 1998-ban kizárólag üzleti megfontolásból az összes töltõállomást értékesítették az osztrák OMV-nek.”—forrás BP honlap.